Obavijest o početku nastavne godine 2022./2023. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Damir Bedić, 13. 7. 2022. 10:01

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVNE GODINE 2022./2023., POČETKU RADA PRODUŽENOG BORAVKA I ŠKOLSKE KUHINJE

Nastava u školskoj godini 2022./2023. počinje u ponedjeljak 5. rujna 2022.

Učenici šestih razreda OŠ Vukovina i ove godine bili na MGA Roč

Autor: Marinela Rebić, 8. 7. 2022. 15:48

Ove godine učenici naše škole posjetili su Roč i sudjelovali u radu Male glagoljske akademije. Petero učenika šestih razreda OŠ Vukovina u pratnji učiteljice Josipe Brigljević sudjelovalo je na Državnoj smotri 29. saziva Male glagoljske akademije „Juri žakan“ Roč. Posebno nas je razveselilo što je među srednjoškolcima volonterima bila je i jedna bivša učenica naše škole.

MGA se održava svake godine u svrhu očuvanja glagoljičnoga pisma i glagoljaške baštine.

Volimo matematiku!

Autor: Marinela Rebić, 7. 7. 2022. 15:59

Ove školske godine učenici 7. i 8. razreda sudjelovali su u raznim projektnim zadacima. Ciljevi projektnih aktivnosti pokazati su stečena znanja i vještine u kreativnom obliku. Naši su vrijedni matematičari istražujući algebarske izraze, Pitagorin poučak i geometrijska tijela izradili društvene igre, makete i modele. Svrha je izrade društvenih igara prikazati algebarske izraze u zabavnom formatu te na taj način pobuditi veću zainteresiranost za matematikom. Također, izradom modela Pitagorina stabla te osmišljavanjem makete načinjene od geometrijskih tijela učenici su istaknuli svoju preciznost i strpljivost. Učenici su svojim radom i trudom kreirali izvrsne radove koje su prezentirali ostalim učenicama te time pokazali razumijevanje istog. Rezultate učeničkih postignuća u projektnim aktivnostima možete pogledati na priloženim fotografijama.

Projekt Škola budućnosti

Autor: Marinela Rebić, 2. 7. 2022. 22:48

Projekt ŠKOLA BUDUĆNOSTI pokrenule su tvrtke STEMI i Infobip. Cilj projekta bio je i ostao učiniti Hrvatski školski sustav svjetskim predvodnikom, koji najmodernija znanja iz industrije donosi u okviru školskog programa umjetne inteligencije za osnovne i srednje škole. Povezivanje hrvatskih škola s tehnološkom industrijom primarni je cilj projekta.

I naši učenici su se okušali u svijetu chatbota te su uspješno savladali osnove izrade botova te izradili svoje.

2. srpnja je održana završna konferencija projekta gdje su učenici s učiteljima u kampusu Infobipa razgovarali s desecima izlagača-inovatora te upoznali Robo-psa i robota Nao. Više na Konferencija.

Obavijest - upisi u prvi razred za šk. god. 2022./2023.

Autor: Bernarda Vinković, 28. 6. 2022. 13:33

Dragi roditelji budućih prvašića,

za svu djecu koja su pregled kod školske liječnice obavila do 1.7.2022. i dobila informaciju da je dijete spremno za upis ispunjavanje upisnica odvijat će se u matičnoj školi Vukovina idući tjedan.

Termini u kojima će biti moguće doći ispuniti potrebnu dokumentaciju su:

• 6. srpnja 2022. g. u jutarnjoj smjeni od 9 do 11 sati
  • 7. srpnja 2022. g. u jutarnjoj smjeni od 9 do 11 sati te u popodnevnoj smjeni od 16 do 18 sati

Svi koji nisu u mogućnosti doći u navedenim terminima, isto mogu napraviti u dodatnim terminima u kolovozu.

Molimo roditelje čija djeca nisu s našeg upisnog područja, a testiranje su obavili u školi kojoj pripadaju prema upisnom području da sa sobom ponesu obrazac 5. - potvrdu o spremnosti djeteta za upis u prvi razred koju će vam izdati škola u kojoj ste obavili testiranje.

Na upise nije potrebno dovoditi djecu.

Za svu djecu koja termin liječničkog pregleda imaju nakon 1.7.2022., ispunjavanje dokumentacije ćemo obavljati krajem kolovoza ili početkom rujna te će obavijest o terminima biti objavljena na web stranici škole iza 23.8.2022. g.

Za sve dodatne informacije, stojimo na raspolaganju.

Stručne suradnice škole,

Mateja Pavlinovac i Bernarda Vinković

Mala vjeronaučna olimpijada 2022.g

Autor: Marinela Rebić, 21. 6. 2022. 21:16

Po prvi puta u našoj školi održala se „Mala vjeronaučna olimpijada“.

Sudjelovalo je 58 učenika četvrtih razreda.

Učenici su svoje znanje, koje su stekli u četiri godine školovanja, provjerili u obliku kviza preko aplikacije Wordwall. Bilo je ukupno 47 pitanja.

Prvih dvanaest učenika, kao dvanaest apostola, dobili su pohvalnice.

Čestitamo svim učenicima, jer su razlike u bodovima bile male.

Želim svima sreću u višim razredima i da svojim primjerom pokažu kako treba živjeti po Isusovoj riječi.

vjeroučiteljica Ana Tržok

Autor: Marinela Rebić, 20. 6. 2022. 22:12

Dragi učenici, dragi roditelji!

21. lipnja naša škola slavi svoj dan, Dan škole, i tom prigodom bit će održan prigodni program u PŠ Mraclin s početkom u 11 sati.

Nenastavni je dan što znači da ne dolazite u školu.

Sportski dan

Autor: Marinela Rebić, 20. 6. 2022. 20:23

Učenici od 5. do 8. razreda kraj školske godine obilježili su sportskim susretom. Dječaci su se natjecali u nogometu, a djevojčice u odbojci. Osim što su se dobro zabavili, najuspješnije ekipe osvojile su i priznanja.

Nagrađeni najbolji učenici OŠ Vukovina

Autor: Marinela Rebić, 17. 6. 2022. 19:40

Gabrijela Grgić i Mihael Mikulin, oboje učenici 8.a razreda, primili su u petak u svojoj školi simbolične nagrade za najbolje učenike koje već tradicionalno na kraju školske godine goričkim učenicima dodjeljuje gradonačelnik Velike Gorice.

Kako Gabrijela i Mihael zbog terenske nastave u Vukovar nisu mogli prisustvovati svečanoj podjeli nagrada, knjige s posvetom preuzeo je ravnatelj i u ime gradskog vodstva uručio ih našim najboljim učenicima.