POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Autor: Mladen Grahovac, 20. 12. 2016.

U okviru projekta Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar  Posjet učenika osmih razreda Vukovaru učenici triju osmih razreda  su, u pratnji svojih nastavnika, 15. i 16.prosinca 2016. godine boravili u gradu Vukovaru. Bili su smješteni u novootvorenom , udobnom hostelu Dubrovnik.

Cilj projekta je dvodnevnom terenskom nastavom upoznati učenike s kulturnom  poviješću Vukovara, s autentičnim lokalitetima i događajima vezanim za Vukovar,Domovinski rat i Republiku Hrvatsku. U ta dva dana posjetili su simbol stradanja i otpora grada – Vodotoranj, Gradski muzej Vukovar, Muzej vučedolske kulture, Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu 1991., Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen-dom Ovčaru, Masovnu grobnicu Ovčara i MCDR Vukovar – bivšu vojarnu 204. VU brigade te Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Na Memorijalnom groblju te na grobu Blage i Roberta Zadre i na Ovčari učenici su paljenjem svijeća i minutom tišine odali počast svima koji su poginuli u obrani Vukovara i za slobodu Hrvatske. Poslušali su predavanja  Domovinski rat i  Bitka za Vukovar. Posjet je završen Školom mira u kojoj se govorilo o vrijednostima mira i tolerancije, o domoljublju, te Kvizom znanja koji je sadržavao pitanja o Domovinskom ratu i o onome što su učenici vidjeli i čuli tijekom protekla dva dana. U pozitivnom ozračju natjecanja i živahnog navijanja vukovinski osmaši Nikolina Komšić i Luka Peričin osvojili su 1.mjesto.

Nina Mulc,prof.

Osnovna škola Vukovina / Školska 20/A, HR-10419 Gornje Podotočje / os-vukovina.skole.hr / ured@os-vukovina.skole.hr