Sadnja ekovoćnjaka

U sklopu projekta Ekoškole i s ciljem podizanja svijesti učenika o očuvanju bioraznolikosti, te brige o okolišu škole, u četvrtak 16. ožujka 2017. u prostoru školskog dvorišta provedena je akcija sadnje maloga ekovoćnjaka.

Za prostor je odabrana travnata površina iza školske zgrade koja već duži niz godina predstavlja neiskorišteni prostor. U akciji, koju je vodio vjeroučitelj Antun Greganić, uz pomoć kapelana vlč. gosp. Marka Čolaka, sudjelovali su učenici viših razreda naše škole. Posađeno je preko četrdeset sadnica starinskih sorti jabuka, nešto krušaka i trešanja, te lješnjaka i ribiza. Učenici su se odazvali u većem broju i s entuzijazmom sudjelovali u kopanju i pripremi rupa za sadnice, zalijevanju i uređivanju prostora voćnjaka. Voćnjak je kružnoga tlocrta te je u njegovom središtu planiran prostor za klupe, koji će jednoga dana, kada voćke narastu i stvore sjenu, biti pogodan prostor za nastavu na otvorenom. Zamisao je da se priča o ovom voćnjaku i dalje nastavlja, da bude otvorena lijepim idejama, akcijama i trudu, gdje svaki učenik naše škole može ostaviti svoj trag. Prostora za nove sadnice ima napretek.

vjeroučitelj Antun Greganić

Fotografije pogledajte ovdje.

objavio: Mladen Grahovac   datum: 19. 3. 2017.