ŠKOLA U PRIRODI

Autor: Administrator , 13. 8. 2020.

Obavještavamo Vas da će se Škola u prirodi za 4. razrede OŠ Vukovina realizirati u terminu 27./30.08.2020. Prema konačnom popisu, na putovanju će sudjelovati 58 učenika i 5 učiteljica. Polazak je organiziran ispred OŠ Vukovina, 27.08.2020. u 08.30 sati (molimo učenike da pred školom budu 20 min prije zadanog vremena). Detaljan program putovanja nalazi se u prilogu obavijesti.

Program za učenike 4. razreda OŠ Vukovina

OTOK KRK
PUNAT – KOŠLJUN – JURANDVOR – BAŠKA – RIJEKA

Program putovanja:

1. DAN (27.8.) VUKOVINA – KRK – PUNAT – OTOK KOŠLJUN – BAŠKA (večera):
Polazak ispred škole u 08:30 sati. Vožnja autocestom uz zaustavljanja radi odmora. Prelazak preko krčkog mosta te odlazak do grada KRKA. Razgled grada u pratnji vodiča: ZLATNA VRATA, KATEDRALA UZNESENJA MARIJINA SA CRKVOM SV. KVIRINA I SV. MAGDALENE, TRG KAMPLIN SA FRANKOPANSKIM KAŠTELOM I KVADRATIČNOM KULOM. Slijedi vožnja prema PUNTU. Ukrcaj na turistički brod i posjet otoku KOŠLJUNU. Razgled u pratnji vodiča: FRANJEVAČKI SAMOSTAN I MUZEJ S ETNOGRAFSKOM ZBIRKOM (mnogobrojni predmeti krčkih ribara i seljaka, narodne nošnje otoka Krka, bogata zoološka zbirka: kolekcija školjaka i neki unikatni životinjski primjerci (janje s jednim okom…)). Slobodno vrijeme za kraću okrepu. Samostan posjeduje i bogatu knjižnicu s oko 30.000 knjiga među kojima su i knjige Ptolomejeva atlasa tiskanog u Veneciji 1511. godine. Slijedi odlazak do BAŠKE. Smještaj u hotel CORINTHIA BAŠKA SUNNY HOTEL 3***. Slobodno vrijeme do večere. Večera. Večernja zabava – disco. Noćenje.

2. DAN (28.8) BAŠKA (doručak, ručak, večera):
Doručak.
Slobodno prijepodne za sportske igre, natjecanja, kupanja u zatvorenom bazenu… Ručak u hotelu. Poslije ručka odlazak u posjet AQUARIUMU. Razgled morskog svijeta i podmorja hrvatskog Jadrana: morska mačka, murina, jastog, kirnja, hobotnica… prikazani su u dvadeset i jednom akvariju i 35m3 mora. U sklopu akvarija nalazi se jedna od najvećih zbirki jadranskih školjki i puževa u Hrvatskoj. Slobodno vrijeme za sportska natjecanja (nogomet, košarka, rukomet…) Večera. Večernja zabava – disco. Noćenje.

3. DAN (29.8.) BAŠKA (doručak, ručak, večera):
Doručak.
Nakon doručka odlazak na poludnevni izlet na otok sv. Grgura koji je poznat po jelenima lopatarima. Povratak u Bašku. Ručak u hotelu. Nakon ručka slobodno vrijeme za igru, kupanje, šetnju gradom… Večera. Večernja zabava – disco. Noćenje.

4. DAN (30.8.) BAŠKA – JURANDVOR – TRSAT – VUKOVINA (doručak – ručak):
Doručak.
Poslije doručka odlazak do JURANDVORA. Posjet CRKVI SV. LUCIJE, najznamenitije crkve ovog područja, kao i cijelog otoka Krka i Hrvatske, jer je u njoj pronađena čuvena i vrijedna Bašćanska ploča iz 11. st. Obilazak uz lokalnog vodiča. Po završenom razgledu nastavak puta do RIJEKE. Slijedi šetnja gradom: KORZO, GRADSKA LUKA, KATEDRALA SV. VIDA, GUVERNEROVA PALAČA, HNK… Ručak u restoranu. Nakon ručka razgled nastavljamo posjetom marijanskom svetištu na TRSATU. Razgled najstarijeg hrvatskog marijanskog svetišta: CRKVA SV. JURJA, CRKVA GOSPE TRSATSKE I FRANJEVAČKI SAMOSTAN (prikazivanje filma), HRVATSKA ČITAONICA TRSAT, STUBE PETRA KRUŽIĆA… Nastavak puta prema Vukovini. Predviđen dolazak u školu očekuje se u večernjim satima (20:00).

Priloženi dokumenti:
Skola_u_prirodi_-_otok_Krk.docx (15.04 KB)

Osnovna škola Vukovina / Školska 20/A, HR-10419 Gornje Podotočje / os-vukovina.skole.hr / ured@os-vukovina.skole.hr