FTIČICE LEPO PEVAJU

Autor: Marinela Rebić, 3. 11. 2020.

U petak, 30.10.2020. godine učenici 4.a razreda naše škole s učiteljicom Ljerkom Kovačević u organizaciji Udruge Vukovina u srcu sudjelovali su u realizaciji projekta „Ftičice lepo pevaju“.

Udruga Vukovina u srcu  u suradnji s našom školom organizirala je 2. školski sat  ili, bolje reći, dan na otvorenom. Učenici 4.a razreda su prolazeći mjestom postavili 8 drvenih kućica za ptice, saznali zanimljivosti o pticama stanaricama, odigrali nekoliko igara na otvorenom, pjevali jesenske pjesme i poslušali pjesme o pticama u izvedbi gđe Ivanke Rožić, autorice slikovnice za djecu „Ptičice iz turopoljskog vrtića“. Učenici su uživali! Iako na kraju i malo umorni, vrlo su uspješno odigrali kviz znanja.

Za sjećanje na ovu aktivnost dobili su na poklon magnetiće sa slikom kućica.

Zahvaljujemo ponajprije Udruzi Vukovina u srcu što nas je uključila u ovaj projekt i koja je za našu školsku knjižnicu donirala 5 slikovnica gđe Rožić.

Zatim zahvala našoj pedagoginji Bernardi na pratnji i podršci te našem domaru Zlatku bez kojeg kućice ne bi bile postavljene na pravo mjesto.

Ništa manju zahvalu ne zaslužuju i gđe Dragica i Duška koje su nas u ime Udruge počastile čajem i slancima.

Bilo je poučno, zanimljivo i zabavno. Ovo nam je zasigurno bilo jedno nezaboravno iskustvo!

Ljerka Kovačević,

učiteljica 4.a razreda

Fotografije pogledajte u Galeriji

Osnovna škola Vukovina / Školska 20/A, HR-10419 Gornje Podotočje / os-vukovina.skole.hr / ured@os-vukovina.skole.hr