Iz krvi i bola niklo je cvijeće- Hrvatska moja zahvalna i ponosna.

Autor: Administrator , 12. 11. 2020.

Naša škola se uključila u projekt na eTwinningu pod nazivim:
Iz krvi i bola niklo je cvijeće- Hrvatska moja zahvalna i ponosna.

Kroz niz aktivnosti upoznati ćemo učenike s događajima iz Domovinskog rata s naglaskom na Vukovar i Škabrnju, a kroz njih na cijelu našu domovinu.
U učenicima želimo probuditi ljubav prema domovini te im osvijestiti važnost poznavanja svoje povijesti kako bi se dobre stvari pamtile, a loše nikad ponovile.

U nastavku pogledajte radove učenika četvrtog razreda PŠ Rakitovec učitelja Željka Mikulina.

Također vam prikazujemo i kreativne radove našeg drugog razreda PŠ Buševec učiteljice Vildane Vogrinc. Na majicama su uz pomoć perli oblikovali jedno slovo glagoljice.
Djeca su potaknuta da stvari treba reciklirati, da svojim rukama mogu nešto napraviti i na taj način pridonijeti društvu i ljubavi prema domovini.

I učenicima prvog razreda se jako svidio zadatak i ono što su saznali o Vukovaru.
1.a crtao je poster o Vukovaru s učiteljicom Suzanom Vranić

1.b crtao je Vučedolsku golubicu s učiteljicom Ivonom Golubić. Radove možete vidjeti preko poveznice.

Strip našeg učenika 8.a razreda, M.Božić.

Osnovna škola Vukovina / Školska 20/A, HR-10419 Gornje Podotočje / os-vukovina.skole.hr / ured@os-vukovina.skole.hr