5. Otvorena vrata zagrebačke glagoljaške riznice

Glagoljaško središte Frankopan OŠ F.K.Frankopana iz Zagreba u suradnji s Trešnjevačkim glagoljašima OŠ Voltino , Maticom hrvatskom i Društvom prijatelja glagoljice organizirali su od 25. do 28. listopada ove godine 5. Otvorena vrata zagrebačke glagoljaške riznice. Sudjelovalo je oko desetak škola iz Zagreba, Križevaca, Ernestinova te OŠ Vukovina i njezini Vukovinski glagoljaši učenici od 5. do 8. razreda.

U toku četiri dana, Vukovinski glagoljaši sudjelovali  su u igri u Gliptoteci HAZU ( U potrazi za glagoljaškim blagom ),  na Večeri glagoljice u OŠ Voltino predstavili su svoju školu i nastanak i rad Povijesno-glagoljaške skupine Vukovinski glagoljaši. Treći dan razgledali su zagrebačku katedralu i njezinu riznicu koju im je zanimljivo predstavila časna sestra Lina. Četvrti dan u OŠ F.K. Frankopana  održano je više radionica ( Obucimo glagoljicu, Glagoljica u vuni, Glagoljski vez na traperu, Glagoljične iluminacije na oblutcima, Glagoljična likovna radionica ). Kreativnim radionicama pridružila se grupa DAR-MAR PŠ Buševec ( voditeljica učiteljica Vildana Vogrinc ). Učenici su upoznali nove prijatelje, dobro se zabavili, naučili nove tehnike i ponijeli lijepe uspomene.

Nina Mulc

Fotografije pogledajte u galeriji.

objavio: Mladen Grahovac   datum: 5. 11. 2017.