Projekt "Čuvalice životinja"

Autor: Mladen Grahovac, 26. 11. 2017.

Edukativnim predavanjem koje je održano 4.10.2017. u OŠ  Vukovina  Društvo Crvenog  križa Zagrebačke županije na temu Razvoj školskog volontiranja uspostavom mreže volonterskih klubova učenike od 6. - 8, razreda se nastojalo educirati, potaknuti i uključiti u volontiranje za provedbu humanitarnih , edukativnih i socijalnih volonterskih programa na području grada Velike Gorice i cijele Zagrebačke županije.

Pod vodstvom učiteljice Melite Krkanić voditeljice projekta u školi je osnovan Školski volonterski klub Crvenog križa. Kroz nekoliko proteklih tjedana javila se skupina učenika koji žele volontirati. Iz te skupine odabrano je petero učenika koji su uz suglasnost roditelja potpisali volonterski ugovor na godinu dana. Ti učenici su počeli provedbu školskog volonterskog programa u projektnoj aktivnosti " Klinci čuvalice životinja . "
U petak 24.11.2017. naši vrijedni volonteri su išli na svoj prvi volonterski sat u Jagodno u azil za životinje. Oni su se tamo upoznali s napuštenim životinjama ( psima ) , njihovim karakteristikama , kako ispravno i humano postupati s njima. Hranili su ih, vodili u šetnju , nosili i igrali se. U slijedećim volonterskim danima naučit će o ekologiji , metodi dresiranja pasa uz stručno vodstvo , a ako žele moći će i udomiti svojeg ljubimca.
Budući da se javilo za ovaj projekt više učenika , ostali učenici se mogu uključiti u volonterske aktivnosti i druženja u prostorijama crvenog križa Velike Gorice prema dogovoru. Oni će sudjelovati u prigodnim volonterskim akcijama .
Projekt je sufinancirala Europska unija , a učenici će se okupljati u kampovima s ostalim volonterima iz zemlje na Sljemenu u zimskom kampu i u Novom Vinodolskom u ljetnom kampu.

Osnovna škola Vukovina / Školska 20/A, HR-10419 Gornje Podotočje / os-vukovina.skole.hr / ured@os-vukovina.skole.hr