Dani japanske kulture

Autor: Marinela Rebić, 2. 3. 2020.

Tijekom protekla tri tjedna učenici naše škole uključili su se u projekt u kojem su istraživali japansku kulturu, običaje, pismo, tradicionalnu odjeću i obuću, glazbu i instrumente, istražili su način stanovanja, tradicionalnu japansku hranu, povijest i geografska obilježja. Izrađivali su origami, pisali haiku pjesme, slikali japansku trešnju, kimono, samuraje, sumo borce, bonsai. Upoznali su tehnike japanskoga množenja, pisali razglednice sa zamišljenog putovanja u Japan, u digitalnim alatima izrađivali male brošure o Japanu, najvećim japanskim gradovima i turističkim atrakcijama.

Raznovrsnim su  aktivnostima obilježili dane posvećene dalekom i zanimljivom Japanu.

Projekt je završio predavanjem za učenike sedmih razreda koje su održali djelatnici Veleposlanstva Japana. Učenicima su o Japanu i japanskoj kulturi govorili gospodin Yutaro Nishida, izaslanik za kulturu iz Veleposlanstva Japana. Svoja iskustva o životu u Japanu prenijela je i gospođa Sanja Jurković, bivša stipendistica japanske vlade. Na kraju predavanja učenici su kroz kratki film upoznali i običaj proslave Dana djevojčica koji se u Japanu obilježava 3. ožujka. Gospodin Tomislav Mikuljan iz Veleposlanstva detaljnije ih je upoznao s tim običajem, a posebno je zanimanje pobudila maketa vlaka maglev, magnetno levitacijskoga vlaka, moderne vrste željezničkog vozila koje, kad je u pokretu, lebdi nad vodilicom pomoću magnetske sile.

Zahvaljujemo gostima predavačima, svim učenicima i učiteljima koji su se uključili u ovaj projekt te se veselimo sljedećem.

Pogledajte fotografije u albumu: Dani japanske kulture

U privitku možete pronaći radove učenika.

Priloženi dokumenti:
Japanski_jezik.pdf (1.05 MB)
Anime.pptx (2.30 MB)

Osnovna škola Vukovina / Školska 20/A, HR-10419 Gornje Podotočje / os-vukovina.skole.hr / ured@os-vukovina.skole.hr