> Knjižnica

RADNO VRIJEME:

PONEDJELJAK, SRIJEDA I PETAK: 7.30 – 13.30

UTORAK I ČETVRTAK: 12.15 - 18.15

Školska knjižnica nalazi se u prizemlju naše škole. Sadrži zbirku knjižne i neknjižne građe koja je prvenstveno namijenjena učenicima i nastavnicima za potrebe redovite nastave. Knjižnična građa sastoji se od učeničkog i nastavničkog fonda, a najveći dio obuhvaća lektirne naslove, referentnu građu (rječnike, enciklopedije, atlase, leksikone…) i stručnu literaturu. Knjižnica je pretplaćena na periodiku stručnog sadržaja te časopise za djecu i mlade kao što su Smib, Modra lasta, Radost i dr. Djeci su na raspolaganju i različite društvene igre.

Za obradu građe koristi se računalni knjižnični program Metel.

PRAVILA POSUDBE

Knjižničnu građu imaju pravo koristiti učenici, učitelji i stručni suradnici te ostali radnici Škole. Za sve korisnike knjižnice članstvo je besplatno. Za korištenje građe izvan prostorija korisnici mogu posuditi najviše 3 knjige (od toga samo jedna može biti lektira). Rok posudbe je 20 dana. Ako korisnik ne vrati posuđenu građu na vrijeme, novu ne može dobiti onoliko dana koliko se kasnilo s povratkom.

Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu mora nadoknaditi gubitak istovrsnim primjerkom građe. Obaveznu školsku lektiru treba pročitati što prije kako bi svi imali mogućnost dobiti knjigu na vrijeme i pročitati ju.

Neke knjige ne mogu se posuditi izvan knjižnice. To su različiti rječnici, atlasi, priručnici, leksikoni… Oni se ne čitaju od stranice do stranice, već ih se koristi po potrebi. Takvih knjiga obično ima samo jedan primjerak, često su većeg formata i opsega i može ih se koristiti u knjižnici te ih nema potrebe nositi kući. Osim što mogu posuditi knjige, učenici mogu čitati časopise, služiti se rječnicima, enciklopedijama, pisati zadaću, učiti za nastavu i provoditi slobodno vrijeme.

Mrežna stranica knjižnice OŠ Vukovina: https://library.foi.hr/lib/842

Popis lektire po razredima:

5. r. lektira u 2023.-2024..docx
 6. r. lektira u 2023.-2024..docx
 7. r. lektira u 2023. - 2024..docx
 8. r. lektira u 2023. - 2024..docx

Osnovna škola Vukovina / Školska 20/A, HR-10419 Gornje Podotočje / os-vukovina.skole.hr / ured@os-vukovina.skole.hr