PŠ Buševec

TERENSKA NASTAVA 2. RAZREDA U PARK PRIRODE MEDVEDNICA

Autor: Marinela Rebić, 25. 10. 2023. 19:41

Učenici 2. razrednih odjela Osnovne škole Vukovina zajedno sa svojim učiteljicama, 24. listopada 2023. godine, posjetili su Park prirode Medvednica. Dočekala nas je jesen zaodjenuta prekrasnim, toplim, jesenskim bojama. Dobrim raspoloženjem i željom za novim znanjima ispunili smo sve trenutke naše terenske nastave. Uživali smo u pogledu i šetnji od Činovničke livade do Odašiljača Sljeme i Vidikovca. Posjetili smo Rudnik Zrinski i naučili kako se iskopavao galenit, olovni sjajnik, u kojem kao primjesa dolazi srebro, pa su rudari počeli dubiti hodnike u medvedničkom podzemlju u potrazi za tom vrijednom kovinom. Terenska nastava obogatila je znanje o biljnom i životinjskom svijetu parka prirode. Uočavali smo razlike u listopadnom i vazdazelenom drveću, promatrali plodove jeseni. Nakon ručka, igre i druženja, vratili smo se puni znanja, lijepih dojmova i doživljaja jeseni.

Budi mudrica u digitalnom svijetu - radionica

Autor: Marinela Rebić, 24. 10. 2023. 20:28

Učenici 4.razreda PŠ Buševec danas su sudjelovali na radionici Budi mudrica u digitalnom svijetu. Ova poučna i zanimljiva radionica projekt je Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu i Grada Velike Gorice. Naš predavač bio je gsp.Ivan Fedor koji je na zanimljiv način približio učenicima digitalni svijet,njegove prednosti i mane. Učenici su i sami imali priliku iznijeti svoja iskustva i mišljenja o ovoj temi.

Dani kruha

Autor: Marinela Rebić, 18. 10. 2023. 20:20

Kruh ne predstavlja samo običnu namirnicu već je i snažna simbolika života, topline doma, davanja, uspjeha i novih početaka.
Upravo vođeni tom mišlju učenici i učiteljice PŠ Buševec obilježili su Dan kruha.
Nakon kratke priredbe uslijedio je blagoslov pekarskih proizvoda koje su za nas pripremile vrijedne ruke naših mama i baka.

Osnovna škola Vukovina / Školska 20/A, HR-10419 Gornje Podotočje / os-vukovina.skole.hr / ured@os-vukovina.skole.hr