PREDAVANJE O ODGOVORNOM KORIŠTENJU I PONAŠANJU U VIRTUALNOM SVIJETU

Autor: Maja Vaci, 20. 5. 2022.

Naša škola ima kvalitetnu suradnju sa Društvom za komunikacijsku i medijsku kulturu,   koje surađuje s Gradom Velika Gorica  i Centrom za djecu, mlade i obitelj uz potporu Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.  Svake godine organiziramo neko edukativno predavanje za svoje učenike, a ove godine u suradnji sa školskom knjižničarkom prof. Majom Vaci ugostili smo mag. comm. Tinu Hrubi koja je djeci na razumljiv i zanimljiv način održala predavanje o odgovornom korištenju i ponašanju u virtualnom svijetu, odnosno društvenim mrežama, koje učenici vrlo često koriste.

Cilj edukacije za učenike je prevencija neprihvatljivog ponašanja u virtualnom svijetu u svrhu smanjenja broja slučajeva elektroničkog nasilja i ovisnosti o videoigrama i novim medijima, posebno popularnim društvenim mrežama poput TikToka, Instagrama i dr. Namjera je podići razinu sigurnosti online kod velikogoričkih školaraca, koji će naučiti kritički se odnositi prema nasilnim sadržajima, ali i prepoznati osobe koje su proživjele nasilje ili ga još uvijek trpe, te im ponuditi pomoć u skladu sa svojim uzrastom, znanjem i iskustvom, uz oslanjanje na stručnjake i roditelje.

Pregršt kvalitetnih informacija dostupno je na adresi djecamedija.org

Priloženi dokumenti:
Dani_medijske_pismenosti.jpg (375.97 KB)

Osnovna škola Vukovina / Školska 20/A, HR-10419 Gornje Podotočje / os-vukovina.skole.hr / ured@os-vukovina.skole.hr